^Powrót na góre
baner

Finał VII edycji "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

4 grudnia 2013 roku w Filharmonii Krakowskiej odbyło się podsumowanie VII edycji projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". W obecności JE ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, Radnej Województwa Małopolskiego Barbary Dziwisz oraz przedstawicieli władz lokalnych, duchowieństwa, dyrektorów szkół i nauczycieli oraz prawie 700 uczestników projektu odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie statuetek oraz dyplomów uznania.

Podczas gali, którą poprowadził ks. Łukasz Piórkowski, wystąpił chór Bel Canto z Jordanowa, a prezentację zatytułowaną „Wszystkie drogi prowadzą do ludzi”  przedstawiło Gimnazjum nr 2 im. Marii Bobrzeckiej w Brzeszczach wraz z opiekunem ks. Mirosławem Wądrzykiem. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem "Barki".


„Młodość to najlepszy czas, żeby uczyć się postawy miłosierdzia. Poprzez swoją działalność powiększacie grono ludzi bogatych w miłosierdzie – mówił do młodzieży zebranej w Filharmonii Krakowskiej kard. Stanisław Dziwisz. – Cieszę się, że młodzież z  Krakowa i Małopolski na początku XXI wieku, nawiązując do papieża Jana Pawła II, jego świętych i błogosławionych, którzy czynili miłosierdzia, są gotowi w różnorodny sposób podejmować to dziedzictwo troski o bliźniego znajdującego się w potrzebie” – dodał metropolita krakowski, który docenił kreatywność młodzieży w dziedzinie miłosierdzia i jej wrażliwość na potrzeby bliźnich.

 
  


   Zespół Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego również miał zaszczyt gościć w Filharmonii Krakowskiej. Już po raz szósty jesteśmy uczestnikami projektu i staramy się jak najlepiej spełniać  przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy „dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym. Projekt ten jest kontynuacją, rozpoczętego w 2003 roku, wieloletniego działania wychowawczego zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego mającego na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką oraz zaszczepienia i utrwalenia wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.


   Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza szkoła  każdego roku otrzymuje w projekcie zaszczytne miejsce i zapraszana jest do Filharmonii Krakowskiej na spotkanie finałowe z JE ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Piękne statuetki oraz dyplomy uznania dumnie prezentują się w gabinecie naszego pana dyrektora mgr Czesława Leszka Saroty. W roku szkolnym 2012/2013 zdobyliśmy drugie miejsce a opiekunkami projektu były pani mgr Małgorzata Migacz oraz pani mgr Ewelina Gorzowska. W bieżącym roku szkolnym 2013/2014 otrzymaliśmy trzecie miejsce i jesteśmy z tego dumni. Nasz projekt realizowaliśmy w tym roku szkolnym pod opieką pani mgr Joanny Pawłowskiej oraz pani mgr Iwony Błoch. 

   Nagrodą główną dla laureatów projektu był tygodniowy wyjazd do Rzymu, który rozpoczął się 7 grudnia. Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji foto!

GALERIE:

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia 04.12.2013  

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia - Filharmonia 05.12.2013

Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook