^Powrót na góre
baner

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. BOLESŁAWA BARBACKIEGO
W NOWYM SĄCZU

>>>pdf <<<


 

Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie klas I

Jak co roku uczniowie klas I dzielą święto z nauczycielami. Składając ślubowanie na sztandar Szkoły stają się członkami społeczności „Barbackiego”. Nie inaczej było tym razem. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Jako pierwszy zabrał głos pan dyrektor Czesław Leszek Sarota, który złożył nauczycielom życzenia z okazji ich święta i wręczył nagrody.
 
 Image
 
Ale nauczyciele nie byli jedynymi nagrodzonymi w tym dniu. Kiedy wybrzmiały już oklaski na scenę wkroczyli najlepsi uczniowie naszej Szkoły, którzy otrzymali nominację do nagrody Ikara. Wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt Kapituły, który w tym roku był zaskakujący. Nagrodę otrzymały aż trzy uczennice, Angelika Proficz (IV T, Ilona Klimek (IILA) oraz Iwona Kmak (IIILA). Takiego wyniku w dwudziestoletniej historii nagrody jeszcze nie było.
 
 Image
 
Kiedy emocje związane z Ikarem opadły na scenie pojawili się inni bohaterzy dnia. Skupieni wokół sztandaru przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
 
 Image
 
Akademię zakończył tradycyjnie już z tej okazji przygotowany przez panią prof. Martę Kudlik i pana prof. Jerzego Prokopczuka jak zwykle świetny program artystyczny. Młodzi adepci sztuki aktorskiej dali prawdziwy pokaz swoich umiejętności, szczerze bawiąc publiczność.
 
Image 
Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook