^Powrót na góre
baner

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. BOLESŁAWA BARBACKIEGO
W NOWYM SĄCZU

>>>pdf <<<


 

Rajd Szkolny - Niemcowa

Za nami kolejny rajd szkolny. Jak co roku na szlakach Beskidu Sądeckiego spotkali się uczniowie i nauczyciele „Barbackiego”, by wspólnie odbyć górską wędrówkę.

 Image

Tym razem trasa wiodła na Niemcową. Tuż po godzinie 8 pięć autokarów spragnionych przygody piechurów wyruszyło z ulicy Morawskiego. Z powodu pogarszającej się pogody organizatorzy zrezygnowali z wymagającego podejścia od strony Rytra. Tak więc cała kawalkada ruszyła z Piwnicznej i Kosarzysk.

 Image

Peleton turystów dziarsko wędrował szlakiem szeleszcząc kolorowymi pelerynkami, które już po pół godzinie można było schowa do plecaków. Spowite mgłą góry robiły wrażenie. Nie było co prawda zapierających dech w piersi widoków, al zrobiło się za to tajemniczo.

 Image

Pierwsza grupa dotarła na miejsce o godzinie 10, a kolejne dwie przyszły 1.5 godziny później. Na miejscu czekała gorąca herbata. W „Chatce pod Niemcową” można się było ogrzać i rozprostować nogi.

 Image

Wkrótce zapłonęło ognisko i zaskwierczały kiełbaski. Wreszcie towarzystwo rajdowe mogło się posilić, zwłaszcza, że za chwilę miały się rozpocząć zaplanowane konkurencje , które są od lat nieodłącznym elementem każdego rajdu.

 Image

Wybrani uczestnicy przystąpili więc do zawodów w konkurencjach udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o Beskidzie Sądeckim oraz piosenki rajdowej.

 Image

Walka o najwyższe laury była zacięta, a konkurencja bardzo mocna. A oto wyniki:

  • konkurs udzielania pierwszej pomocy: I miejsce klasa I LOc, II miejsce klasa II LOc, III miejsce klasa III LOa;
  • turniej wiedzy o Beskidzie Sądeckim: I miejsce klasa I LOd, II miejsce klasa I LOa, III miejsce klasa III;
  • konkurs piosenki rajdowej: I miejsce klasa III LOa, II miejsce klasa III LOc, III miejsce klasa If.

Image 

Tuż po godzinie 13 pożegnaliśmy się z gościnną „Chatką” i ruszyliśmy w kierunku Rytra. Góry żegnały nas piękną słoneczną pogodą. W doskonałych nastrojach dotarliśmy do autokarów czekających na nas w Roztoce Ryterskiej, gdzie oficjalnie zakończyliśmy rajd. Do zobaczenia na beskidzkich szlakach za rok.

Image 

Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook