^Powrót na góre
baner

Szóstka w Londynie

Na początku czerwca uczniowie VI LO w Nowym Sączu wzięli udział w corocznej międzynarodowej szkolnej wycieczce. Tym razem celem podróży była stolica Wielkiej Brytanii – Londyn.

 

Image

 Autokar z Nowego Sącza wyruszył w poniedziałek tuż przed 9:00. Planowo podróż bez zakłóceń miała trwać około 28 godzin, włącznie z przeprawą promową z Calais do Dover. Po dotarciu na miejsce nie było czasu na odpoczynek – prosto z autokaru grupa skierowała się do malowniczo położonego parku Greenwich, znanego przede wszystkim z przechodzącego przezeń południka 0°, ale także z pięknej panoramy Londynu. Po pierwszej sesji fotograficznej i „staniu” na obu ziemskich półkulach jednocześnie przyszedł czas na spacer przez kompleks biurowy Canary Wharf, w którego skład wchodzą najwyższe wieżowce Wielkiej Brytanii. Nie był to koniec atrakcji tego dnia – uczestnicy wycieczki mieli okazję przejść przez najbardziej znane londyńskie mosty: Tower Bridge, London Bridge i Millenium Bridge, oraz obejrzeć z zewnątrz i poznać historię Twierdzy Tower i katedry św. Pawła. Dopiero pod koniec tego wyczerpującego dnia przyszedł czas na zakwaterowanie się w hotelu.

Image

 Kolejne dni mijały podobnie, urozmaicane nowymi zwiedzanymi miejscami. Największymi atrakcjami był przejazd London Eye, największym w Europie młyńskim kołem, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Londynu, oraz London By Night, czyli wieczorny spacer po Piccadilly Circus. Poza tym uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć z bliska m.in. Buckingham Palace, Big Bena, czy siedzibę Parlamentu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze sławnymi aktorami, sportowcami, politykami, itd. w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud’s.

Image

 Ostatni dzień pobytu w Londynie był okazją do uszczuplenia zasobów portfeli, do czego przyczyniły się zakupy na jednej z najsłynniejszych londyńskich ulic handlowych – Oxford Street. Nikt nie wrócił do domu bez choćby najmniejszej pamiątki, czy była to pocztówka, czy nowa sukienka.

Wielką zasługę w powodzenie wycieczki wnieśli również jej przewodnicy – Bartosz Półtorak oraz Bartłomiej Bednarowicz – którzy na każdym kroku zaskakiwali swoją pomysłowością i humorem, a o tym, jak mocno wpłynęli i zżyli się z grupą świadczą pożegnalne łzy uczestników.
 
Image

 Wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii okazała się strzałem w dziesiątkę. Niezapomniane wrażenia i świetna zabawa na pewno skłonią kolejną grupę młodzieży do wzięcia udziału w następnej zagranicznej podróży już za rok.


Joanna Postrożna
klasa dziennikarska

Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook