^Powrót na góre
baner

Dziennikarze z Barbackiego w Warszawie

Uczniowie klas dziennikarskich z VI LO im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Program podróży obejmował nie tylko atrakcje kulturalne, ale również warsztaty medialne w Polskim Radio.

wa01

Młodzi dziennikarze z klasy I i II wraz z opiekunami Bogumiłą Gleń-Balicką, Grażyną Waląg oraz Violettą Chęsiak zwiedzili m.in.: Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski, Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Belweder i Stadion Narodowy. W programie szczególnie zaakcentowano treści związane z profilem klasy.

wa02

-  Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i tak skonstruowany, aby rozwijać zainteresowania humanistyczno - dziennikarskie młodzieży - mówi Bogumiła Gleń-Balicka, nauczycielka w VI LO w Nowym Sączu. Forma zajęć  i realizacja poszczególnych punktów programu sprzyjała poznaniu architektury Warszawy zarówno tej dawnej, jak i nowoczesnej.

wa03

Młodzież miała również okazję rozwijać swój talent podczas warsztatów medialnych w Polskim Radiu. Uczniowie podczas części warsztatowo-wykładowej poznali pracę dziennikarzy informacyjnych. Dodatkową atrakcją było zwiedzania studia radiowego Jedynki, Dwójki, Czwórki i Radia Dzieciom.

Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook