^Powrót na góre
baner

Gimnazjaliści poznają VI LO, czyli dzień otwarty w ZS nr 3

W ubiegłą sobotę sądecka „odzieżówka” otworzyła swe drzwi dla wszystkich pragnących ją poznać osób. W godzinach 9-14 uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z ofertą na rok szkolny 2011/2012.

 

 Image


Pomimo niezbyt sprzyjającej wietrznej pogody, placówkę edukacyjną odwiedziło sporo młodzieży, która niebawem napisze egzamin gimnazjalny, a od września rozpocznie naukę w szkołach średnich.

Image


Uczniowie liceum i technikum oprowadzali przybyłych gości po salach i korytarzach, opowiadając o nauce w poszczególnych klasach profilowanych i zdradzając różne ciekawostki z życia szkoły.

 Image


Dla gimnazjalistów istniała możliwość zapoznania się z bogatą i ciekawą ofertą edukacyjną, w której do wyboru jest pięć profili: dziennikarski, plastyczny, językowo- ekologiczny, geograficzno-matematyczny i humanistyczno-prawniczy.

Image


Na dolnym korytarzu, pod czujnym okiem pani wicedyrektor, miała miejsce prezentacja prac uczennic z technikum.

 Image


Projektantki zmieniły się w modelki, pokazując efekty swojej twórczości. Można było obejrzeć piękne suknie, jakie są szyte przez dziewczyny oraz nabyć różnorodne wyroby przez nie wykonane, a także poznać, na czym polega nauka przedmiotów zawodowych i w jakich projektach unijnych uczestniczy szkoła.

 Image


Cały czas rozdawane były ulotki informacyjne, panowała miła i przyjacielska atmosfera.

 Image


Na pierwszym piętrze ustawione były gabloty i tablice informujące o dokonaniach i osiągnięciach wychowanków naszej szkoły.

Image


Przyszli uczniowie mogli dowiedzieć się również o szkolnym kole teatralnym przygotowującym oprawę artystyczną ważnych uroczystości i o organizowanych są wystawach prac plastycznych. Licealiści opowiadali także o radiowęźle, wycieczkach i warsztatach, na jakie jeździmy, o konferencjach, wystawach, o oryginalnych inicjatywach podejmowanych przez nauczycieli (edukacyjny film pt. „CUD”, projekt Diament, spotkania z politykami, konferencje i wykłady, liczne konkursy i olimpiady przedmiotowe).

Image


W ZS nr 3 odbywa się również tradycyjny coroczny festiwal twórczości własnej „Guzik z Pętelką”. Młodzi dziennikarze pod kierunkiem mgr Klaudii Garguli prowadzą szkolną gazetkę „Sztama”, a szkoła współpracuje z lokalnymi mediami.

Image


Po takiej garści informacji i ciekawostek gimnazjaliści wychodzili ze spotkania  usatysfakcjonowani i zadowoleni.  Z pewnością część z nich zawita już we wrześniu w progi szkoły Barbackiego.

Agnieszka Małecka
Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook